ثابت تعادل برای اسیدها و بازهای قوی

پرسش: آیا ثابت تعادل و فرمول آن فقط برای اسیدها و بازهای ضعیف مطرح است یا شامل اسید و باز قوی هم می شود؟

پاسخ:

ثابت تعادل برای واکنش های تعادلی مطرح می شود. اما کتاب درسی شیمی دوازدهم در جدول صفحه ۲۳ کتاب درسی، برای اسیدهای قوی نیز ثابت تعادل مطرح کرده است، با این تفاوت که ثابت تعادل اسیدهای قوی به صورت کیفی مطرح می شود اما ثابت تعادل برای اسیدهای ضعیف و بازهای ضعیف به صورت کمی بررسی می گردد.
به عبارت دیگر برای اسیدهای قوی میگوییم ثابت یونش آنها بزرگ یا بسیار بزرگ است و برای اسیدهای ضعیف و بازهای ضعیف مقدار ثابت تعادل را به صورت عددی گزارش میکنیم (آن هم عددهای بسیار کوچک).

سرور ایران

سرور اروپا

جدیدترین آموزش سایت:

آموزش های دیگر:

اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد های اینلاین
مشاهده همه نظرات

دسته بندی آموزش های سایت:

محصولات ویژه این ماه :

محصولات اصلی :

توجه: چنانچه تاکنون حساب کاربری نساخته اید، روی فرم ثبت نام کلیک کنید و چنانچه قبلاً حساب کاربری ساختید، روی فرم ورود کلیک نمایید.

توجه مهم: لطفا قبل از پیام دادن به بخش پشتیبانی، حتماً و حتماً توضیحات مربوط به دوره ها را از بخش «محصولات» که در منوی سایت قرار گرفته مطالعه کنید. چون پاسخ تمامی سوالاتتان داده شده است. با تشکر از توجه شما: شهاب دانش

آیدی پشتیبانی تلگرام: nokhbeganchem_support

آیدی پشتیبانی سروش: nokhbeganchem_support

پاسخگویی پیامکی : 09029875156 (فقط پیامک بدهید)

دقت کنید به پیامک ها و سوالاتی که حاوی پرسش هایی است که در سایت پاسخ داده شده، جواب داده نمی شود (پرسش هایی مانند قیمت دوره ها، نحوه ثبت نام در دوره ها و…) پس لطفا وقت بگذارید و توضیحات محصولات سایت را کامل بخوانید.

پاسخگویی در بخش تلگرام و سروش پلاس همه روزه و حتی روزهای تعطیل نیز انجام می شود.