آرایش الکترون-نقطه ای برای گروه 12

پرسش: آرایش الکترون-نقطه ای برای عناصر گروه 12 چطور باید رسم بشه؟ و سوال دوم ساختار لویس برای ترکیبات یونی و کوالانسی هست یا فقط کوالانسی؟ آیا برای عناصر واسطه ساختار لویس رسم نمیشه؟

پاسخ: قاعدتاً برای عنصرهای واسطه مدل الکترون-نقطه ای رسم نمی کنیم. زیرا عنصرهای واسطه فلز هستند و به طور کلی در ساختار ترکیبات یونی کاربرد دارند.

ساختار لوویس فقط برای ترکیبات کووالانسی مطرح می شود نه ترکیبات یونی. زیرا در ترکیبات یونی الکترون به اشتراک گذاشته نمی شود!

سرور ایران

سرور اروپا

برای مشاهده ویدیوی آموزش رسم ساختار لوویس (به مدت 14 دقیقه) اینجا کلیک کنید

جدیدترین آموزش سایت:

آموزش های دیگر:

اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد های اینلاین
مشاهده همه نظرات

دسته بندی آموزش های سایت:

محصولات ویژه این ماه :

محصولات اصلی :

توجه: چنانچه تاکنون حساب کاربری نساخته اید، روی فرم ثبت نام کلیک کنید و چنانچه قبلاً حساب کاربری ساختید، روی فرم ورود کلیک نمایید.

توجه مهم: لطفا قبل از پیام دادن به بخش پشتیبانی، حتماً و حتماً توضیحات مربوط به دوره ها را از بخش «محصولات» که در منوی سایت قرار گرفته مطالعه کنید. چون پاسخ تمامی سوالاتتان داده شده است. با تشکر از توجه شما: شهاب دانش

آیدی پشتیبانی تلگرام: nokhbeganchem_support

آیدی پشتیبانی سروش: nokhbeganchem_support

پاسخگویی پیامکی : 09029875156 (فقط پیامک بدهید)

دقت کنید به پیامک ها و سوالاتی که حاوی پرسش هایی است که در سایت پاسخ داده شده، جواب داده نمی شود (پرسش هایی مانند قیمت دوره ها، نحوه ثبت نام در دوره ها و…) پس لطفا وقت بگذارید و توضیحات محصولات سایت را کامل بخوانید.

پاسخگویی در بخش تلگرام و سروش پلاس همه روزه و حتی روزهای تعطیل نیز انجام می شود.