علت بیشتر بودن واکنش پذیری Zn از Fe

در هر دوره از چپ به راست خصلت فلزی کاهش پیدا میکنه و هرچی خصلت فلزی بیشتر باشه واکنش پذیری هم بیشتره.
پس چرا واکنش پذیری Zn از Fe بیشتره چیه؟

پاسخ:

سوالی که پرسیدید مربوط به فصل دوم شیمی دوازدهم می باشد. توضیحاتی که در رابطه با خصلت فلزی در شیمی یازدهم مطرح شده به صورت کلی است! جزئیات آن در مبحث الکتروشیمی بررسی می شود. در واقع مقایسه دقیق خصلت فلزی عنصرها را از روی جدولی به نام «جدول پتانسیل کاهشی» بررسی می کنیم! بر طبق جدول پتانسیل کاهشی، هر فلزی که E کمتری داشته باشد، بهتر الکترون از دست می دهد و در نتیجه خصلت فلزی بیشتری دارد! در جدول پتانسیل کاهشی فلز Zn دارای E=-0/76 و فلز Fe دارای E=-0/44 است؛ بنابراین طبق نکته چون فلز Zn دارای E کمتری است پس راحت تر الکترون از دست می دهد و در نتیجه خصلت فلزی بیشتری دارد.

جدیدترین آموزش سایت:

آموزش های دیگر:

اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد های اینلاین
مشاهده همه نظرات

دسته بندی آموزش های سایت:

محصولات ویژه این ماه :

محصولات اصلی :

توجه: چنانچه تاکنون حساب کاربری نساخته اید، روی فرم ثبت نام کلیک کنید و چنانچه قبلاً حساب کاربری ساختید، روی فرم ورود کلیک نمایید.

توجه مهم: لطفا قبل از پیام دادن به بخش پشتیبانی، حتماً و حتماً توضیحات مربوط به دوره ها را از بخش «محصولات» که در منوی سایت قرار گرفته مطالعه کنید. چون پاسخ تمامی سوالاتتان داده شده است. با تشکر از توجه شما: شهاب دانش

آیدی پشتیبانی تلگرام: nokhbeganchem_support

آیدی پشتیبانی سروش: nokhbeganchem_support

پاسخگویی پیامکی : 09029875156 (فقط پیامک بدهید)

دقت کنید به پیامک ها و سوالاتی که حاوی پرسش هایی است که در سایت پاسخ داده شده، جواب داده نمی شود (پرسش هایی مانند قیمت دوره ها، نحوه ثبت نام در دوره ها و…) پس لطفا وقت بگذارید و توضیحات محصولات سایت را کامل بخوانید.

پاسخگویی در بخش تلگرام و سروش پلاس همه روزه و حتی روزهای تعطیل نیز انجام می شود.